Fabryka

Jako szef portalu Republika WWW miałem okazję publikować w serwisie teksty innych autorów na temat tworzenia stron WWW, sam też czasami coś publikowałem, najczęściej podpisując te teksty jako „Redakcja Republiki WWW”.

Po latach kierowania Republiką WWW zająłem się w Onet.pl innymi tematami, później rozpocząłem nowy rozdział kariery w Interii, a sam serwis – no cóż – wydaje się, że powoli dożywa swoich dni (zamknięcie Republiki WWW zaplanowano na 1 marca 2018 r.). Internet się zmienił, zmieniły się sposoby aktywności w sieci, zmieniły narzędzia, które temu służą. Treści publikowane onegdaj w Republice WWW (w jej części webmastersko-poradnikowej, zwanej „Fabryką”), które może wydawały się ważne i pożyteczne, mają dziś znaczenie wyłącznie historyczne, ale ponieważ nie są już dostępne w serwisie, zdecydowałem, że i te materiały tutaj zaprezentuję. Zdecydowana ich większość powstała w latach 1997 – 2000. Ostatni artykuł na temat CSS opublikowałem tam w roku 2007.

„Wygooglane” odsyłacze do moich starych artykułów przekonały mnie, że oryginalne teksty są już niedostępne, dlatego opublikuję je tutaj w formie zaadaptowanej do możliwości prezentacji na blogu tworzonym WordPressem. Nie zawsze mogłem zachować możliwie najwierniej oryginalną treść z epoki, niektóre teksty musiałem odtwarzać z niekompletnej i rozproszonej dokumentacji. Niektóre przykłady zastosowania CSS musiałem napisać od nowa, bo nie zachowały się mimo moich usilnych poszukiwań.

Scroll to Top
%d bloggers like this: