Republika WWW

W roku 1996 słuchaczom Studium Dziennikarskiego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie zaproponowałem, aby wykorzystać arkusze stylów do formatowania wyglądu witryny, której zadaniem było zebranie i upublicznienie prac słuchaczy Studium w internecie. Choć dziś ówczesna próba może wywoływać uśmiech, to jest faktem, że również ta witryna była jedną z pionierskich, jeśli chodzi o zastosowanie CSS.

Jako nauczyciel czułem potrzebę podzielenia się zdobytą wiedzą na temat arkuszy stylów. Nie chciałem jednak tworzyć czy kopiować nudnych tutoriali opartych na pierwszych publikowanych specyfikacjach. Stąd narodził się cykl artykułów „Style stosowane – poradnik niesystematyczny”, który opublikowałem na prywatnych stronach udostępnionych na serwerze WSP w Krakowie.

Chyba właśnie moja popularyzatorska pasja sprawiła, że redakcja nowo powstającego serwisu Republika WWW zwróciła się do mnie z ofertą współpracy, początkowo dotyczącej pisania dla niej artykułów, wkrótce jednak  zaproponowano mi stanowisko kierownika portalu.  W roku 1999 zostałem częścią zespołu Onetu…

Scroll to Top
%d bloggers like this: